Instrukcja instalacji dla dealerów Bosch Ags 7

Instalacja dealerów Bosch AGS 7 jest prosta i bezproblemowa. Przed rozpoczęciem instalacji należy upewnić się, że system jest właściwie wyposażony w sprzęt i oprogramowanie. Następnie należy pobrać i zainstalować oprogramowanie AGS 7 na komputerze. Po zakończeniu instalacji należy skonfigurować system i odpowiednio go uruchomić. Ostatnim krokiem jest skonfigurowanie i uruchomienie systemu. Po tym, jak system jest gotowy do pracy, można zacząć wykonywać zadania, takie jak tworzenie i wysyłanie raportów, monitorowanie i reagowanie na sytuacje oraz wykonywanie innych zadań.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja instalacji dla dealerów Bosch Ags 7

Punkty artykuły

 1. Gdzie umieścić samochód?
 2. Instrukcje Instalacji
 3. Jak połączyć się z kanalizacjami?
 4. Połączenie rur wodnych
 5. Zasilacz
 6. Cechy łączenia różnych modeli
 7. Ustawienie
 8. Wspólne błędy

Zmywarki są mocno weszły codzienne życie. Dzięki ich użyciu, wolny czas i zużycie wody oszczędzą. To urządzenia gospodarstwa domowego pomaga myć naczynia jakościowo, nawet poważnie zanieczyszczone, co doceni każdego, kto zajmuje potrzebę mycia brudnych naczyń.

Gdzie umieścić samochód?

Aby dokonać właściwego wyboru przy zakupie zmywarki Bosch, przede wszystkim konieczne jest oszacowanie parametrów pomieszczenia i możliwość wygodnego umieszczenia tego urządzenia domowego. Obecnie istnieje możliwość wyboru modelu na zewnątrz lub pulpitu zmywarki do naczyń.

Zmywarki na pulpicie Bosch mają trochę miejsca. Jednak przy wyborze takiego modelu konieczne jest uwzględnienie, że maszyna będzie umieszczona na przydatnym obszarze powierzchni roboczej blatu, w wyniku której przestrzeń gotowania będzie znacznie mniejsza. Ponadto urządzenia gospodarstwa domowego są podzielone na oddzielnie stojące i wbudowane modele.

Najczęściej preferuje się do instalacji zmywarki pod blatu w bezpośrednim sąsiedztwie zasilania wodą i rurami kanalizacyjnymi. Im bliżej Technika będzie zlokalizowana do tych systemów, tym łatwiej będzie ustalona szybciej.

W przypadku zmywarki do zmywarki lub nad inną techniką wymagane jest uwzględnienie informacji zawartych w instrukcjach urządzenia gospodarstwa domowego, co opisuje możliwe kombinacje lokalizacji różnych agregatów. Wybierając zmywarkę, warto uniknąć lokalizacji w pobliżu urządzeń grzewczych, ponieważ promieniowany ciepło jest negatywnie odzwierciedlone na działaniu myjni samochodowej.

Nie zaleca się zainstalowania techniki obok lodówki, ponieważ może cierpieć na podobną dzielnicę.

Instrukcje Instalacji

Aby połączyć zmywarkę Bosch zwykle powodując specjalistę, ale jeśli jest to pożądane, jest całkiem możliwe, aby sobie z tym poradzić sobie z tym zadaniem. Instalacja zmywarki to firma, nie jest zasadniczo różni się z instalacją innych firm.

Aby uprościć proces instalacji w instrukcji dołączonych do zmywarki, przedstawiono szczegółowe zalecenia i schematy. Ale konieczne jest, aby pamiętać, że w przypadku awarii technika z powodu niewłaściwie podłączeniem konsumenta, gwarancji.

Podczas instalacji należy dbać, że przedni panel urządzenia znajduje się tak wygodne, jak to możliwe, aby sterować urządzeniem. W przeciwnym razie częste użycie techniki będą towarzyszyć pewne dyskomfort.

Aby prawidłowo podłączyć zmywarkę z własnymi rękami, konieczne jest obserwowanie zamówienia i etapów wydajności:

 • Sprawdzanie obecności i integralności zestawu montażowego;
 • Instalacja nabytego urządzenia gospodarstwa domowego w określonym miejscu;
 • Podłączanie nowej zmywarki do kanalizacji;
 • Podłączanie maszyny do zaopatrzenia w wodę;
 • Zapewnienie połączenia z siecią elektryczną.

Procedura wykonywania pracy może zostać zmieniona (z wyjątkiem pierwszego), ale ważne jest, aby realizować je wszystkie. Ważne jest również, aby urządzenie stoi jako stabilne jak najwięcej – powierzchnia może być wyrównana za pomocą poziomu konstrukcyjnego.

Jak połączyć się z kanalizacjami?

Wąż spustowy służy do podłączenia zmywarki do ścieków, które mogą być faliste lub gładkie. Plus gładką opcją jest to, że jest mniej zanieczyszczona, podczas gdy falista jest dobrze wygięta. Wąż drenażowy może być częścią zestawu montażowego, ale niektóre modele nie wyposaży ich. W tym przypadku będziesz musiał go kupić osobno.

Aby zapewnić maksymalny efekt i ochronę przed wyciekami i zalaniem w przyszłości warto używać SIPHON. Pomoże również pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Zaleca się stosowanie zginania w postaci pętli na wysokości około 40-50 centymetrów z podłogi, aby zapobiec odwrotnym skoku wody. A także musi się martwić o zapewnienie szczelności związku. Należy go porzucić za pomocą uszczelniaczy, ponieważ w razie potrzeby wymiana części będzie musiała całkowicie usunąć cały sprzęt. Preferencje jest lepsze, aby dać zaciski, równomiernie przez obwód zacisnął wąż.

Połączenie rur wodnych

Podłączając dopływ wody, początkowo wymagane jest zapoznanie się z instrukcją, ponieważ wskazuje na niezbędną temperaturę wody. Z reguły nie powinno być cieplejsze +25 stopni Celsjusza. Sugeruje to, że technika niezależnie wykonuje, dlatego urządzenie jest wymagane, aby połączyć się z źródłem zimnej wody.

Jednak niektóre produkty zapewniają podwójne połączenie – w tym samym czasie zimnej i gorącej wodzie. Niemniej jednak większość profesjonalistów preferuje połączenie wyłącznie do zimnej wody. Istnieje kilka powodów:

 • Dostawa ciepłej wody nie zawsze jest wyposażona w system filtracji, który prowadzi do słabej jakości wody;
 • Gorąca woda jest często odłączona, czasami profilaktyka może zajmować około miesiąca;
 • Zastosowanie ciepłej wody może być droższe niż elektryczność używana do wykonania zimna ogrzewania.

Najczęściej występuje wkładki do kanału skierowanego do miksera. W tym celu stosuje się tee, który ma zdolność nakładania jednej z linii.

Zasilacz

Aby zapewnić władzę do zmywarki Bosch, musisz mieć przynajmniej minimalne umiejętności, aby wykonać pewne prace instalacyjne elektryczne. Urządzenia gospodarstwa domowego łączą się z siecią AC w ​​zakresie 220-240 V. Powinno to przedstawić odpowiednio zainstalowane gniazdo z obowiązkową obecnością drutu uziemiającego. Gniazdo musi być umieszczone w taki sposób, że zapewnia bezpłatny dostęp do niego. W przypadku niedostępności złącza zasilania należy użyć w pełni słupkowego urządzenia odłączenia, otwór stykowy o ponad 3 mm, który jest zgodny z zasadami bezpieczeństwa.

Jeśli trzeba wydłużyć przewód sieciowy do podłączenia nowego zmywarki, należy go kupić wyłącznie w specjalistycznych centrach serwisowych. A także zapewnić bezpieczeństwo, wszystkie zmywarki Bosch są chronione przed przeciążeniem elektrycznym. Jest to realizowane przy użyciu zachowania urządzenia zabezpieczającego znajdującego się w płycie zasilającej. Znajduje się u podstawy przewodu sieciowego w plastikowej sprawie specjalnej.

Cechy łączenia różnych modeli

Pralki Bosch wyróżniają się wielką różnorodnością. Pomimo różnic, etapy instalacji są praktycznie nie różne. Cała zmywarka ma podobne cechy, niezależnie od tego, czy jest wbudowany lub oddzielny. Wbudowane modele pozwalają na umieszczenie urządzeń gospodarstwa domowego bez zakłócania projektowania kuchni. Takie modele są prawidłowo wybrane w swoich parametrach, idealnie pasują do zestawu kuchennego. Nie są widoczne na pierwszy rzut oka, ponieważ meble kuchenne całkowicie zamykają przedni panel urządzenia.

Samochody wolnostojące wybierają właścicieli przestronnych kuchni. Konsument ma zawsze możliwość zorganizowania urządzenia w najwygodniejszej lokalizacji, a nie ma potrzeby skupienia się na rozmiarach mebli kuchennych. Dla pomieszczeń o małej wielkości warto kupować i łączyć kompaktowe zmywarki. Nie zajmują dużo miejsca, ale jednocześnie doskonale wykonują swoje główne służby funkcjonalne – zapewnienie czystości naczyń bez znacznego wysiłku.

Zainstaluj zmywarkę w gotowej kuchni nie zawsze jest łatwe. Dlatego nabycie zmywarki Bosch jest najbardziej odpowiednie do myślenia o planowaniu prac naprawczych.

Ustawienie

Po zakończeniu wszystkich prac instalacji należy skonfigurować urządzenia domowe. Konieczne jest zweryfikowanie poprawnego połączenia z siecią elektryczną. Ważne jest, aby drzwi urządzenia były prawidłowo regulowane, musi ściskać mocno. Regulacja drzwi pomaga uniknąć wycieków wody i zalania. Przed pierwszym uruchomieniem maszyny musi być zainstalowany w urządzeniu urządzenia, rodzaj detergentu, który zostanie zastosowany. To samo dotyczy płukania. Następnie konieczne jest umieszczenie naczyń na półkach w różnych przedziałach agregatu.

Jeśli instalacja została wykonana prawidłowo, a następnie zamykając drzwi, wybierając niezbędny program i włączenie urządzeń gospodarstwa domowego, maszyna rozpocznie czyszczenie załadowanych naczyń. I wymagane, aby sprawdzić i skonfigurować inne funkcje: timer, niekompletne ładowanie i inne. Po zakończeniu programu, gdy drzwi zostaną otwarte, powinno nastąpić niewykorzystana emisja gorącej pary. Jeśli emisje są powtarzane, oznacza to nieprawidłową instalację.

Wspólne błędy

Aby nie zezwalać na błędy podczas procesu instalacji, bardzo ważne jest, aby dokładnie zbadać instrukcje dotyczące nabytego instrumentu krajowego. Jeśli wątpliwości pojawiają się w poprawności instalacji, lepiej jest szukać pomocy w specjalistycznym centrum serwisowym. Konieczne jest monitorowanie przewodu elektrycznego z maszyny do przegrzania, co może prowadzić do topnienia izolacji i spowodować zwarcie.

Maszyna do mycia naczyń nie można zainstalować zbyt blisko ściany. Taka lokalizacja może prowadzić do przeniesienia wodociągów i węży spustowych. Minimalna odległość do ściany powinna wynosić co najmniej 5-7 centymetrów.

W razie potrzeby organizacja nowego wylotu należy pamiętać, że nie można go zamontować pod zwolnieniem.

Nie jest konieczne używanie lnu do zagęszczania gwintu podczas łączenia się z wodą i ściekami. Jeśli weźmiesz za dużo lnu, a potem jego obrzęk, nakrętka przylądka może pęknąć, co spowoduje wyciek. Bardziej odpowiednie do stosowania taśmy fumowej lub fabryki gumy.

Nieprawidłowo zainstalowany i podłączony do naczyń zmywarki do zmywarki Bosch nie będzie działać normalnie, co doprowadzi do negatywnych konsekwencji. Jeśli ustawiasz błędy dozwolone po podłączeniu, nie jest konieczne ubieganie się o pomoc profesjonalnym masie. Bosch zmywarki pomagają ułatwić życie i wygodniejsze. Jest to niezawodna i trwała technika, a różnorodność modeli pozwala wybrać najlepszą opcję.

W następnym filmie znajdziesz instalację zmywarki Bosch SirencePlus SPV25CX01R pod topem.

Instrukcje poszczególnych urządzeń można łatwo pobrać korzystając z wyszukiwarki dokumentacji technicznej

Przejdź do wyszukiwarki

Linki do instrukcji są również dostępne w danych technicznych urządzenia w zakładce "Produkty".

Home::FAQ::Szukaj::Użytkownicy::Grupy

RSS::Rejestracja::Zaloguj::Profil


Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Forum użytkowników i dealerów programu Small Business i Bistro. Strona Główna » Główna kategoria forum » Small Business » Instalacja, konfiguracja » Instrukcja instalacjiPoprzedni temat «» Następny tematInstrukcja instalacjiAutorWiadomośćelviss 

Posty: 18
Wysłany: 2013-02-14, 13:18 Instrukcja instalacji
Witam,

Przygotowuje się do przeniesienia Small Business na nowy serwer. Ściągnąłem ze strony symplexu instrukcje instalacji ale jest ona bardzo lakoniczna. Tylko kroki instalacyjne i nic więcej. Nie ma informacji jakie wersje Windows sa wspierane (czy wersja Win 2012 Server jest wspierana?, czy wersja Foundation jest wystarczająca? ). Czy każde stanowisko klienckie ma łączyć sie jako inny user czy może byc tylko jeden wspólny? Czy użytkownicy maja byc administratorami czy nie? O problemach z antywirusami tez nie ma słowa. Czy sa jakies polecane sposoby na optymalizacje pracy programu (z forum wiem żeby wyłączyć ip v6)? Czy działanie na jednym stanowisku wersji sieciowej i POS jednocześnie może powodować jakieś problemy? Czy jst jakis problem zeby na serwerze dzialal small business i co 15 min odpisywał paragony z POS?

Wszystkie te rzeczy powinny sie znaleźć w instrukcji instalacji. Wydaje mi sie ze opublikowanie dokumentu opisującego krok po kroku konfiguracje dużego środowiska sieciowego byłaby pomocna wielu osobom. Czy jest szansa ze firma symplex dostarczy taki dokument zawierający wszystkie niezbędne kroki i best practice żeby cale środowisko działało sprawnie?Chodzi mi o to zęby nowe środowisko było skonfigurowane tak jakby twórcy programu Small Business je konfigurowali dla siebie.Pozdrawiam!

 piotrek 
Administrator
programista

Pomógł: 73 razy
Posty: 1825

Ostrzeżeń: 1/3/6 Wysłany: 2013-02-15, 11:41
Symplex nie publikuje takiej instrukcji, gdyż polecamy, aby klienci zlecali wdrożenie specjalnie przez nas przeszkolonym dealerom. Listę dealerów znajdzie Pan na stronie.Mówiąc krótko - baza danych oparta jest na plikach. Aby pracować w sieci, konieczne jest udostępnienie katalogu Smalla dla innych komputerów w sieci w taki sposób, aby mieli oni możliwość odczytu/zapisu/tworzenia nowych plików w tym katalogu. I tylko tyle. System operacyjny na serwerze nie musi być w specjalnej wersji serwerowej. Są takie wdrożenia, w których serwer postawiono na wersji "home". Nie mówię, że polecam takie rozwiązanie, ale chcę pokazać, że wymagania programu są bardzo małe i będzie dobrze działał praktycznie w każdej konfiguracji.Program działa prawidłowo pod wszystkimi wersjami Windows. Wskazówki dotyczące konfiguracji programów antywirusowych znajdzie Pan na naszej stronie. _________________
Szkolenia dla użytkowników Small Business i Bistro

Wysłany: 2013-02-15, 12:37
Pierwszy raz sie spotykam z sytuacja w której producent oprogramowania nie daje szczegółowych wytycznych dotyczących środowiska. Chętnie wezmę udział w takim szkoleniu jeżeli nie jest to problem dla firmy symplex z racji tego ze nie jestem waszym dealerem tylko informatykiem zajmującym sie administracja systemami w firmie?Co do Windowsa to musi to byc wersja server bo producenci hardware'u nie wspierają wersji na PC. Poza tym kontrolery RAID tez nie sa wspierane.Co do wyspecjalizowanych dealerow to jeżeli ktoś ma doświadczenie z dużym środowiskiem na SB (przynajmniej 10 klientów) + stanowiska POS + wagi metkujące + inwentaryzatory itd to proszę o pozostawienie kontaktu. Być może skontaktuje sie z taka firma w celu nawiązania współpracy.

bastizg 
Pomógł: 31 razy
Posty: 224
Wysłany: 2013-02-15, 12:58
elviss napisał/a:
Co do Windowsa to musi to byc wersja server bo producenci hardware'u nie wspierają wersji na PC. Poza tym kontrolery RAID tez nie sa wspierane..
Tak z ciekawości mógłbyś rozwiną ten watek swojej wypowiedzi?

Wysłany: 2013-02-15, 12:59
Na szkolenie może się Pan zapisać tutaj:http://symplex. eu/? q=node/91Lista naszych dealerów jest tutaj:http://symplex. eu/? q=node/133

---------------------------------------------------Szkolenie dla użytkowników programu Small Business

Wysłany: 2013-02-17, 09:28
bastizg - chodzi o to ze jak przejrzysz specyfikacje serwerów (dell, hp, ibm) to wspieranymi systemami sa Windowsy tylko w wersji server. Oczywiście może sie pokosić o instalacje np wersji Win 7, ale można sie rozczarować. Poza tym chce zbudować środowisko w pełni zgodne z wytycznymi producentów czy to hardware'u czy software'u;]. Problemy często związane sa z kontrolerami RAID, chyba ze nie zamierzasz robić mirrora dysków. Dodatkowo Windowsy na PC maja limit połączeń (win XP ma limit 10 połączeń).piotrek - Dzięki za linki. Prawdopodobnie w marcu wezmę udzial. Czy masz wiedzę na temat czy ma znaczenie czy połączenia do serwera wykonywane powinny być na jednego użytkownika czy dla każdego klienta powinien byc założony inny user? Pomogłoby mi to w wyborze systemu. Wysłany: 2013-02-17, 10:49
elviss napisał/a:
bastizg - chodzi o to ze jak przejrzysz specyfikacje serwerów (dell, hp, ibm) to wspieranymi systemami sa Windowsy tylko w wersji server. Dodatkowo Windowsy na PC maja limit połączeń (win XP ma limit 10 połączeń).Pozdrawiam!

Theme created by: Andrew Charron modified by: symplex fixing Program do sklepu

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
elviss napisał/a:
bastizg - chodzi o to ze jak przejrzysz specyfikacje serwerów (dell, hp, ibm) to wspieranymi systemami sa Windowsy tylko w wersji server. Dodatkowo Windowsy na PC maja limit połączeń (win XP ma limit 10 połączeń).Jeśli ma to być serwer tylko do SB to mam wrażenie, że chcesz strzelać z armaty do wróbla:) budując system do obsługi SB na Windows Server + serwer A-Brandowy jak się domyślam na Xenon-ie, z SmartArray ( DELL. HP... ) itd. Nie wiem czy Ci to da coś pozytywnego w kwesti wydajności, a być może efekt będzie wręcz odwrotny. Small Business nie jest "systemem serwerowym" jego "sieciowość" ogranicza się do spółdzielnie plików - bazy danych zbudowanej na plikach i tyle - co zresztą sie bardzo dobrze sprawdza - żeby nie był. Na końcówce masz zainstalowany pełny program który tylko korzysta z "zewnętrznej" bazy.Bez problemu znajdziesz sprzętowy kontroler RAID SATA( jako karta PCI, PCI-Ex) ze sterownikami do XP czy 7 który możesz dołożyć do PC-ta, takie rozwiązania są także fabrycznie instalowany przez producentów PC - i masz mirroring - żaden problem.Zamiast inwestować w system serwerowy Windows kup dysk / dyski SDD, dołóż je do "serwera", ewentualnie zrób mirroring i na nich przechowuj bazę SB - będzie szybko i bezpiecznie.Co do 10 połączeń pod XP - jest to wartość pre-ustalona, z możliwością jej zmiany.Cóż serwery oprócz swoich zalet maja jedna wadę, moim zdaniem, niekompatybilność z PC-tami w większości elementów. Jak padnie płyta w PC, to wizyta w sklepie komputerowym i za 2 godziny system rusza na nowo. Płyt serwerowych w sklepie komputerowym od ręki nie kupisz i nawet przy wykupionej gwarancji on-site jest to czas 24/48 godzin. Nie kwestionuję przydatności serwerów i ich zalet, ale chyba nie do do tego zastosowania. Za mniejsze pieniądze można dla SB zbudować serwer o większej wydajności i bezpieczeństwie niż fabryczne A-Brandowe. Ewentualnie jeśli chcesz na Windows Serwer ( aczkolwiek nie znam "+" za tym przemawiających w przypadku SB)to pomyśl o B-Brandowych polskich producentów zbudowanych na bazie PC z kontrolerem RAID i preinstalowanym np. WS2012F.

Wysłany: 2013-02-17, 12:28
Dzięki za odpowiedz. Moja opinia w punktach żeby było jaśniej.1. Wygląda to na strzelanie z armaty do wróbla bo środowisko sie bardzo rozrosło (10 stanowisk klienckich, 4 POSy + inne urządzenia oraz setki dokumentów kazdego dnia w tym paragonów) i niestety u nas w firmie - Market ogólnospożywczy - wymagana jest niezawodność ze względu na pełną księgowość.2. Zgadzam sie ze wydajności to nie podniesie. Co do trzymania danych w plikach to ja natomiast nie jestem zwolennikiem. Obecnie w momencie gdy na jednym stanowisku odpisywane sa paragony, na drugim generowany jakis raport a na trzecim wprowadzana faktura nie jest kolorowo. Przyzwyczajenie szefostwa i pracowników do interfejsu SB sprawia ze wymiana oprogramowania nie wchodzi w grę i dlatego ta "nieserwerowosc" small businessa musi trwać.3. Rozwiązanie budowane jest po to żeby zapewnić niezawodność i odporność na utratę danych. Do serwera primary budowany bedzie serwer zapasowy, ktory bedzie "czekal na awarie" i na ktorym odtwarzane bedzie srodowisko w przypadki calkowitego padu servera glownego. Poważna firma ma mieć poważne rozwiązanie. Bieganie do sklepu po czesci nie jest akceptowalne. Budowanie serwera na komponentach klasy PC nie gwarantuje niezawodności.4. Zdejmowanie limitów połączeń nie jest akceptowana bo z tego co sie orientuję nie jest to zgodne z licencja.5. Często spotykam sie z opiniami ze cos sie "da zrobić". Da sie postawić "serwer" na komputerze PC z kontrolerem RAID. Da sie zrobic cos taniej. Da sie zrobic bez serwera zapasowego. Ale w ten sposób nie da sie zapewnić jakości. To podobnie jak z samochodami. Jedne marki/modele znane sa z tego ze wymagają częstych wizyt u mechanika a inne ze sa nie do zajeżdżenia. Albo z kiełbasa z jednego z dyskontów. Sprzedają ją za 6, 29 zl ale ja bym tego kiełbasą nie nazwał;]

Wyświetl posty z ostatnich:

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Instrukcja instalacji dla dealerów Bosch Ags 7

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja instalacji dla dealerów Bosch Ags 7

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja instalacji dla dealerów Bosch Ags 7